Українці найбільше люблять Новий Рік

Українці найбільше люблять Новий Рік

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” у грудні 2011, для 48% опитаних, у тому числі й рівнян, найулюбленішим новорічним святом є Новий рік, для 41% – Різдво. Ще 5% більше всього люблять День Святого Миколая і 2% – Старий Новий Рік.

Лише 1% опитаних не подобається жодне з новорічних свят, а 2% – не змогли визначитися, яке свято їм подобається більше.

Якщо на Заході країни значно більше люблять Різдво (66%), то в Центрі – однаково як Новий рік, так і Різдво, а на Півночі, Півдні, Донбасі і Сході – найулюбленішим святом є Новий рік, так вважають до 60% опитаних.

Чим старші респонденти, тим більше вони цінують таке свято як Різдво, чим молодші – Новий рік. Чоловіки більше люблять Новий рік, жінки – Різдво.

Віруючі люди значно більше очікують Різдво, ніж Новий рік, особливо це стосується греко-католиків (73%), менше – православні Московського (49%) та Київського (42%) патріархатів. Віруючі, які не відносять себе до жодної конфесії (58%) і невіруючі (73%) значно більше люблять Новий рік.

44% опитаних збираються ставити вдома на Новий рік живу ялинку, чверть – штучну. 15% – обмежаться новорічною композицією, а у 18% – не буде скоріш за все ані ялинки, ані композиції.

Останню категорію, переважно, формують старші люди: майже 40% опитаних у віці понад 60 років не планують прикрашати дім на новорічні свята. Водночас майже 60% опитаних у віці 18-39 років планують ставити живу ялинку, ще майже 40% – штучну, або обмежаться новорічною композицією.

Традиція ставити живу ялинку найбільш поширена на Заході, Півдні та Донбасі, штучну – на Півночі (передусім, йдеться про Київ) і в Центрі, новорічні композиції найбільше популярні на Сході, де мешкає значна частина міського населення.

Зважаючи, що традиційно люди говорять один одному на Новий Рік різні побажання, ми запропонували нашим респондентам висловити побажання державі на майбутній 2012 рік.

Отже, найбільше українці бажають у новому 2012 році своїй державі добробуту громадян (68%), економічного зростання (62%) та стабільності (53%). А також зменшення корупції (46%), миру (45%), покращення здоров’я нації (44%) та відповідальної влади (43%).

29% респондентів побажали державі чесних виборів, майже стільки ж – якісно нової влади (29%) та єдності народу (28%). 24% опитаних побажали державі покращення рівня культури і освіти нації, 21% – вдалого проведення ЄВРО-2012. Ефективні реформи в соціально-економічній сфері і нові політики виявились рівнозначимими побажаннями і отримали по 20%.

Дещо менше опитаних серед іншого бажали своїй державі розрахуватися з зовнішніми боргами (17%), демократичного розвитку (16%), авторитету на міжнародній арені (14%), укріплення Незалежності (14%), збільшення народжуваності (14%), відповідальних громадян (13%), спортивних досягнень (12%), якісно нової опозиції (11%) та надійно захищених кордонів (9%).

Цікаво, що особливих вікових розбіжностей у відповідях респондентів не простежуються. А от в регіональному розрізі певні особливості є. Так, мешканці Сходу та Донбасу більше інших бажали державі добробуту, економічного зростання, стабільності, зменшення корупції та покращення здоров’я нації. Центру – миру.

Жителі Півночі більше інших бажали країні розрахуватися із зовнішніми боргами, росту народжуваності, спортивних досягнень, нових політиків та якісно нової опозиції. Мешканці Донбасу – якісно нової та відповідальної влади.

На Заході більше інших бажали державі єдності народу, зростання духовності нації, демократичного розвитку, авторитету на міжнародній арені та укріплення Незалежності. На Сході – ефективних реформ в соціально-економічній сфері.

Водночас, мешканців Заходу, Півночі і Сходу об’єднало побажання державі покращення рівня культури і освіти нації. Мешканців Сходу і Заходу побажання країні вдалого проведення ЄВРО-2012. А побажання державі в новому році чесних виборів об’єднало респондентів, опитаних в усіх регіонах країни.

Джерело: Рівненський інформаційний портал ОГО

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *