19 січня – Водохреще

19 січня - Водохреще
19 січня православні віруючі і греко-католики відзначають одне з найдавніших християнських свят – Хрещення Господнє, або Богоявлення.
Цього дня християни згадують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, з якого почалося його служіння людству. Слово «хрещу» дослівно в перекладі з грецької означає «занурюю у воду». Хрестив Христа пророк Іоанн, який одразу впізнав у ньому Спасителя, очікуваного єврейським народом.

За переказами, коли Ісус вийшов з води, на нього у вигляді голуба зійшов Святий Дух, а голос з небес свідчив про нього як про Сина Божого. Звідси і друга назва свята – Богоявлення, оскільки, переконані віруючі, саме так людям з’явився Бог у трьох особах: Отця, який говорив з небес, Сина-Христа і Святого Духа у вигляді голуба.

Перші згадки про свято відносяться до початку III століття, щоправда, тоді воно відзначалося разом з Різдвом, і розділили ці урочистості лише до кінця IV століття. У перші століття в свято Богоявлення християнська громада поповнювалася новими членами, які приймали хрещення цього дня.

Християни вірять, що вода у всіх водоймах Землі стає святою і знаходить чудові цілющі властивості. Освячена вода може зберігатися роками, залишаючись свіжою.
Водохресною водою лікуються, кроплять житло.

На Водохреще віруючі вітають один одного: «Христос хрестився!» «У річці Йордан!». Найсміливіші купаються у водоймах, не боячись водохресних морозів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *