День святого Андрія

13 грудня ― день святого Андрія. Молодь асоціює цей день з пустощами, розвагами та ворожінням.

13 грудня Церква вшановує пам’ять святого апостола Андрія Первозванного, одного із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Первозванний – значить першопокликаний. Андрій був братом святого апостола Петра і походив з міста Бетсаїди. Андрій Первозванний – це божий вибранець, котрий першим привів до Христа свого брата Петра – майбутнього Христового намісника й першого видимого главу Його Церкви.

Звичаї та обряди у цей день мають стародавній, дохристиянський характер. Сюди входить певний цикл розваг – так звані андріївські вечорниці, на яких дівчата вгадують майбутню долю, тобто ворожать, а хлопці, яких не допускали на це дійство, тим часом робили їм збитки: знімали хвіртки, замальовували вікна, а найвідважніші примудрялися розібрати клуню, а то й висадити воза на дах. Ці дохристиянські традиції не мають нічого спільного з особою Андрія Первозванного.

Церква негативно ставиться до будь-якого ворожіння. Людина, котра ворожить, ставить себе вище від Бога. Сьогодні з’явилося дуже багато ворожок, тому треба бути обережними, щоб не піддатися їхньому впливу. Зв’язавшись з такими знавцями людських доль, можна зайти в глухий кут і прогнівити Бога.

Якщо вам потрібні привітання та сценарій до дня Андрія, то ви їх можете знайти на сайті http://forschool.in.ua/

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *