Традиції Щедрого вечора та Старого Нового року

Традиції Щедрого вечора та Старого Нового року

Сьогодні в ніч з 13 на 14 січня за традицією святкують Старий Новий рік і «Щедрий» Василів вечір – старе слов’янське свято, в основі якого знаходиться дохристиянський звичай.

Сьогодні з ранку готується друга обрядова кутя – щедра. На заправляється м’ясом і салом. Господині приступають піч блін, пироги, вареники з сиром. І,починаючи з заходу Сонця, до півночі люди ходять і поздоровляють один одного, і дякують поздоровляють щедрими дарами.

Далі за ритуалом зранку йдуть на перехрестя, щоб спалити «Діда» з соломи, і через це багаття граючи стрибають. Цей обряд називають очищенням від нечистої сили.

На наступний день 14 січня ходять в гості до своїх рідних і посівають в житло зерно, щоб у новому році було добробут у господарів. Вважається, що перший посіваю на Новий рік несе у хату щастя. І добре, якщо цим першим стане хлопець з поважної багатодітній заможній сім’ї. Погано, якщо першим стане дівчина або жінка дітородного віку. І дуже погано, якщо першим зайде на поріг вдова, старий, стара діва або каліка. Через це дівчата зазвичай не посівають, а в будинок заходять після хлопців. А ще в цей вечір ворожать …

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *