Як Київ буде святкувати новий рік?

Новий рік по-українськи. В Софії Київській презентували програму заходів на Різдвяні свята і попередили, що цього разу буде максимум Святих Миколаїв і мінімум Дідів Морозів і Санта-Клаусів, тому що вони мало вписуються в концепцію свят по-українськи.

“Ми змінили формат заходу. Враховуючи всі трагічні події, які сталися торік на Майдані, буде логічно, якщо ми перемістимо наше свято трохи далі від нього. А Софія Київська відповідає духу Різдва, духу свята по-європейськи. А адже ми рухаємося в Європу”, – сказала заступник київського міського голови Ганна Старостенко.

Свято біля Софії Київської розпочнеться 19 грудня і триватиме рівно місяць. Організатори обіцяють, що цікаво буде і дітям, і дорослим. Всю територію, відведену під свято, поділять на декілька локацій. Найбільшу частину займають резиденція Святого Миколая – 470 кв. метрів. Казковий герой зустрічатиметься з дітьми, вислуховувати, добре чи погано вони себе вели, а слухняним дозволятиме скотитися з п’ятиметрової крижаної гірки. Тут же будуть проходити майстер-класи: плетіння янголят, оберегів, прикраса новорічної ялинки, різьба по дереву, випікання імбирних і медових пряників. В рамках свята пройдуть конкурси на кращу новорічну іграшку, пряниковий будиночок, ялинку для Святого Миколая, а також фестиваль крижаних скульптур і фестиваль ілюмінації.

Головна ялинка країни прикрасить Софійську площу. “Ми закінчуємо вибирати серед ялинок. Всі вони дуже красиві, високі, пухнасті. Можу вже сказати, що наша головна ялинка буде не нижче 21-24 метрів. Її прикрасять 100 тисяч світлодіодних лампочок і 3 кілометри гірлянд. Головною прикрасою ялинки стануть білі птахи. Їх буде близько двох тисяч, і вони будуть символізувати боротьбу добра зі злом”, – розповідає засновник мистецького проекту Folk Ukraine Ігор Добруцький. За його словами, поряд з головною красунею на площі ще з’явиться 150 ялинок висотою в 3-4 метри. Крім того, встановлять 40 будиночків для майстрів, які зможуть навчити всіх бажаючих секретам своєї майстерності і запропонують купити у них вже готові вироби.

Проведуть Новий рік 31 грудня українці під звуки естрадно-симфонічного оркестру (Київ-Класик), а 1 січня зустрінуть під сучасні українські новорічні пісні. Всього вартість Різдва по-українськи оцінюють в 5 мільйонів 600 тисяч гривень. Однак в КМДА запевняють, що з бюджету на це не витратили ні копійки. Весь свято організоване за рахунок добровільних пожертвувань, благодійних організацій та столичних промисловців і підприємців.

Джерело: http://kyiv.osp-ua.info/

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *